Bu 6 biyolojik hackleme tekniği yaşlanmayı yavaşlatıyor:

Biohacking, 60-70 yaşlarında canlı ve mutlu olduğunuzda, yatakta bir paçavra gibi yatmadığınızda, hayattan keyif aldığınızda, aktif olduğunuzda ve düşüncelerinizi ve durumunuzu yönettiğinizde, vücuttaki biyolojik süreçlerin amaçlı bir değişimidir.

Biyohacker olmak istiyorsanız kendinize iyi bakmayı, vücudunuzu anlamayı ve sevmeyi, sağlıklı alışkanlıklar edinmeyi ve bilinçli olarak kendinizi mutlu etmeyi öğrenin. Kanıta dayalı tıp doktorları böyle söylüyor. Biohacking araçlarının kullanımı kişi üzerinde en iyi etkiye sahiptir: Hedeflerine ulaşır, kişisel yaşamını ve profesyonel kariyerini daha başarılı bir şekilde oluşturur, yaşam kalitesini ve başarısını artırır.
“Biohacking, günlük alışkanlıkları değiştirerek vücudun fonksiyonlarını iyileştirmektir. Onun yardımıyla yaşlanmayı yavaşlatabilir, vücuttaki maddelerin metabolizmasını hızlandırabilir ve beynin verimliliğini artırabilirsiniz.

Biyolojik araçları

Sağlıklı uyku

Yatmadan önce odanın pencerelerinin dış ışıktan dikkatlice korunması tavsiye edilir. Sokak aydınlatması melatonin üretimini engelliyor ve bu da uyku kalitesini olumsuz etkiliyor. Her gece yedi ila sekiz saat uyumanız tavsiye edilir. Stres kontrolü Stresi nasıl yöneteceğinizi öğrenmek önemlidir.

Meditasyon

Yoga ve diğer rahatlama teknikleri seviyelerin azaltılmasına yardımcı olabilir. Düşünce akışını düzenli olarak birkaç dakikalığına durdurursanız, yalnızca daha sakin olmakla kalmayacak, aynı zamanda dikkatinizin dağılmaması nedeniyle daha hızlı çalışabileceksiniz.

Polifenol tüketimi

Polifenoller hücreleri hasara karşı korur ve aynı zamanda mitokondriyi güçlendirir; canlılığımızı etkileyenler onlardır. Yemek yiyerek aktivitenizi düzenleyebilirsiniz. Polifenoller tüm sebzelerde, kahvede, bitter çikolatada (en az %85 kakao), yaban mersinde, narda ve üzüm çekirdeğinde bulunur.

Yaşlanma sürecini yavaşlatan 5 yiyecek Omega-3 ve omega-6 arasındaki denge

Bu yağ asitlerine yaklaşık üçe bir oranında ihtiyaç duyulur. Vücudun daha fazla omega-3’e ihtiyacı vardır, ancak bunları genellikle küçük miktarlarda tüketiriz. Omega-3 kaynağınızı yenilemek için diyetinize keten tohumu veya keten tohumu yağının yanı sıra tereyağı ve zeytinyağı, deniz balığı ve deniz ürünlerini de eklemelisiniz

Yapay ışığı en aza indirin

LED ve floresan lambalar mitokondriyi olumsuz etkileyerek tüm organizmanın yaşlanmasına neden olur. Güneş ışığına maruz kalabilmek için daha sık dışarı çıkmaya çalışmalısınız. Fazla mavi ışığı dengelemek için bilgisayarınızın üzerine kırmızı LED ampuller asabilirsiniz.

Tazelik Enerji patlaması için canlandırıcı bir duş kullanabilirsiniz

30 saniye boyunca soğuk su akıntısının altında durun. Yüzünüzü soğuk suyla yıkamanız da faydalı olacaktır. “Her bedenin farklı olduğunu unutmamak önemlidir, dolayısıyla bir kişi için işe yarayan şey başka biri için işe yaramayabilir. Yeni bir rejime başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız” diye özetliyor nörolog.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir