Resident Evil 9 çıkış tarihi sızdırıldı!

Capcom’un popüler korku serisi Resident Evil’in bir sonraki oyununu çok da uzun süre beklemeyeceğiz gibi görünüyor. En azından daha önce Silent Hill: The Short Message’ı sızdırmasıyla bilinen Dusk Golem’in yaydığı son sızıntılara göre. Kendisi Resident Evil 9 oynanış mekaniklerini de sızdırmıştı.

Resident Evil 9, 2025 yılının Ocak ayında çıkabilir

X platformunda Dusk Golem, Resident Evil 9’un 2025 yılında çıkacağını ve yakın bir zamanda duyurulacağını iddia ediyor. Sızıntıcı, “Daha önce duyduğum şeyler doğruysa, çıkış Ocak ayında olmalı” diye yazdı. Henüz resmi olarak doğrulanmamış olsa da Capcom’un Resident Evil oyunları için yayın periyodu oldukça düzenli oldu.

2017’de Resident Evil 7’yi piyasaya süren Capcom, o zamandan beri, her iki yılda bir ya devam oyunu ya da remake olmak üzere dört büyük oyun piyasaya sürdü. En sonuncusu da bildiğiniz gibi geçen yılki Resident Evil 4 remake’iydi. 2018, 2022 ve 2024 yılları, Capcom’un ana seri oyunu yayınlamadığı yıllardır.

Dusk Golem, Resident Evil 9’un aslen 2018’de Village’in geliştirilme aşamasına girdiği zamanda geliştirilmeye başladığını iddia ediyor. Her iki oyun da potansiyel olarak Resident Evil 8 olabilirdi, Village sonunda gerçek olurken, Resident Evil 9 geliştirilmeye devam etti.

Eğer iddia doğruysa, Resident Eil 9 serideki en uzun geliştirme süresine sahip olan oyun olacak. Ayrıca sızıntıcının bir diğer iddiasına göre oyun, serideki en büyük bütçeye sahip olacak.

Daha önceki sızıntılarda, Dusk Golem, RE9’un potansiyel olarak açık dünya bir oyun olabileceğini iddia etmişti. Ek not olarak serinin hayranları, Resident Evil 9’un FPS türünde olmamasını istiyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir